Hakkımızda

kurumsal

Duçe Tıp Merkezi

Özel DU-ÇE Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi 2007 yılında açılarak alnında yıllarca başarılı bir şekilde hizmet vermiştir. 2021 yılı sonu itibariyle ATAMED SAĞLIK HİZMETLERİ AŞ. bünyesine geçmiştir. ATAMED SAĞLIK HİZMETLERİ AŞ. On üç yıldır Ankara başta olmak üzere farklı illerde sağlık hizmeti vermektedir.
Merkezimizin ilk hedefi olan hasta sağlığı ve memnuniyetine ulaşmak amacıyla modern tıbbın tüm olanakları ile ekibimizin bilgi ve tecrübeleri hastalarımızın hizmetine sunulmaktadır. Merkezimizde 2 tam zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Uzman Hekimi, 5 Fizyoterapist, 5 Fizik Tedavi Teknikeri ve 2 Hemşire görev almaktadır.

Merkezimize başvuran her hasta Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman doktorlarımız tarafından değerlendirilmekte, gerekirse laboratuvar (kan, idrar vb.) ve görüntüleme (direkt grafi, ultrasonografi, tomografi, MR) tetkikleri yaptırıldıktan sonra teşhisine yönelik tedavi programı planlanmaktadır. Planlanan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uygulamaları, Merkezimizde bulunan Fizik Tedavi cihazlarıyla ve deneyimli fizyoterapistlerimiz tarafından yapılmaktadır. Hastalar tedavi süresince yakından izlenmekte, tedaviye yanıtları kontrol edilmekte, gerekirse tedavi programında değişiklikler yapılmaktadır. Tüm hastalarımız tedavi sonunda kendi doktorları tarafından yeniden muayene edilmekte; tedavi süreci ve tedavi sonrası ile ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgilendirilmektedir.

Kas-iskelet sistemi hastalıklarında ilaç tedavisi, egzersizler, fizik tedavi ve rehabilitasyon yerinde ve zamanında uygulanırsa hastalıkların tedavisi yapılabilir ve kronikleşmesi önlenebilir. Ağrı bir hastalığın ilk alarmı olabileceği için, ağrılı hastada ağrıya yönelik tedaviden önce nedenin saptanması önemlidir.

Özel DU-ÇE Tıp Merkezi, hafta içi 08:00 – 18.00, Cumartesi günleri ise 08:00 – 14:00 saatleri arasında hizmet vermektedir

Misyonumuz

Özel DU-ÇE Tıp Merkezi, toplumun yaşam kalitesini yükseltmek üzere koruyucu, iyileştirici, güvenilir ve bilimsel fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerini tıbbın ulaştığı en üst düzeyde, etik değerlerden ödün vermeden, çağdaş standartlarda, hasta ve yakınlarının haklarına, topluma ve çevreye saygı göstererek, ulaşılabilir, beklentileri karşılayan sunan bir sağlık kuruluşudur.

Vizyonumuz

Özel DU-ÇE Tıp Merkezi, nitelikli ekibi ve çağdaş altyapısı ile tıbbın gereklerine uygun son teknolojiye sahip fizik tedavi cihazlarını ve rehabilitasyon yöntemlerini kullanan, güveni, saygınlığı ve hasta memnuniyetini temel ilke edinmiş, çalışanları ile bütünleşmiş, kaliteli sağlık hizmetleri ile hem yurt içinde hem de yurt dışında model oluşturacak bir sağlık kuruluşu olmayı hedeflemektedir.

Temel Değerlerimiz

Dayanışma ve işbirliği içinde sağlık hizmetinde bireye saygılı, yenilikçi, güvenilir ve sürekli olmak
Etik kurallar çerçevesinde mesleki gelişim ve sürekli eğitimle verimliliği arttırmak. Hasta ve çalışan güvenliği öncülüğünde etkin , kaliteli hasta bakım ve tedavi hizmetlerini yerine getirmek

HEMEN ARA